Warsztaty edukacyjne dla dzieci

Warsztaty edukacyjne w szkołach i przedszkolach

oferta Edukido

Edukido to nie tylko regularne zajęcia pozalekcyjne dla dzieci. To także warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów klas 0-3 oraz inne, ciekawe wydarzenia dla najmłodszych. Nasze warsztaty zawsze dopasowujemy do wieku uczniów oraz realizowanego programu. Sprawdź ofertę Edukido i skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej na temat jednorazowych warsztatów dla dzieci.

Nauczycielu, zaproś nas na warsztaty edukacyjne:

Nauczyciele poznają nowy sposób kreatywnego prowadzenia zajęć

Na warsztatach używamy klocków LEGO®, mat edukacyjnych i innych autorskich akcesoriów

Każdy warsztat to jedno zagadnienie, które możesz nawiązać do bieżących lekcji

Uczniowie będą zachwyceni

Warsztaty edukacyjne dla dzieci przedszkolnych w wieku 3-6 lat

Prowadzisz przedszkole lub w nim pracujesz? Zaproś nas na warsztaty jednorazowe, cotygodniowe lub comiesięczne! Na terenie Twojego przedszkola poprowadzimy warsztaty, które będą dla podopiecznych niezapomnianą przygodą. 😉

Przykładowe warsztaty, jakie możemy przeprowadzić to:

 • kolory świata;
 • wiatr i przyjaciele;
 • wakacyjny wyjazd;
 • wieże;
 • magiczne dłonie;
 • figury geometryczne;
 • i wiele innych!

Jak zorganizować takie warsztaty?
Zgłoś się do nas, a o wszystkim porozmawiamy
. 🙂

Warsztaty dla uczniów klas 0-6 w wieku 6-12 lat

Pracujesz w szkole? A może jesteś rodzicem i chcesz zorganizować kreatywne  warsztaty edukacyjne dla swojego dziecka oraz jego kolegów i koleżanek? Proponujemy Ci niezapomniane warsztaty z klockami LEGO®, które możemy przeprowadzić podczas lekcji historii, geografii, polskiego lub innych zajęć edukacyjnych.

Warsztaty to przekazywanie wiedzy z konkretnego obszaru tematycznego poprzez budowanie klockami LEGO®

Co czeka dzieci podczas warsztatów Edukido? Uczniowie będą mogli zdobyć pasjonującą wiedzę i poznać zagadnienia związane m.in. z historią, geografią, biologią, językiem polskim, fizyką, techniką czy matematyką. Wszystko to w swobodnej, kreatywnej atmosferze sprzyjającej nauce.

Skontaktuj się z nami i poznaj więcej szczegółów na temat warsztatów!

Przykładowe warsztaty, jakie możemy przeprowadzić to:

 • mapa świata (geografia);
 • na średniowiecznym zamku (historia);
 • opowiadanie (j.polski);
 • potęga wiatru (przyroda);
 • autonomiczny samochód (programowanie);
 • szybowce (technika);
 • historie biblijne (religia);
 • maszyna Gutenberga (plastyka);
 • jajomalowacz (Wielkanoc);
 • sanie Mikołaja (Boże Narodzenie);
 • symbole narodowe (historia);
 • i wiele innych!

Warsztaty dla uczniów starszych klas - ZAPYTAJ O OFERTĘ!

„Mojej klasie najbardziej podobało się to, że mogli budować z klocków LEGO® i nikt im nie narzucał, jak mają budować. Ja doceniam bardzo profesjonalne podejście. Innym nauczycielom polecam zajęcia i zachęcam do skorzystania z oferty warsztatów".

Zachęta na zajęciach Edukido

Najpierw zachęta

Warsztaty dla dzieci zaczynają się od bodźca (np. filmu), który nakierowuje ich uwagę na dane zagadnienie (np. życie niedźwiedzi polarnych, działanie koparki…). Instruktor snuje opowieść wokół konkretnej kwestii, skupiając uwagę młodych uczestników.

Czas na pytania i wnioski

Po wprowadzeniu do tematu instruktor zadaje dzieciom pytania. Podopieczni samodzielnie (ze wsparciem instruktora) szukają odpowiedzi na drodze rozważań i eksperymentów. Niezwykle ważne jest to, że nie ma jednej drogi dojścia do wniosków! Dzieci uczą się, że wiele dróg może prowadzić do uzyskania tego samego efektu, a tym samym zdobywają umiejętność rozwiązywania złożonych problemów.

Samodzielne tworzenie światów

Podczas warsztatów dzieci mają przed sobą: ogólny temat, zagadnienie/problem do rozstrzygnięcia i klocki LEGO®. Nie mają instrukcji, nie otrzymują schematów rozwiązania problemu. Dlaczego? Ponieważ stawiamy na samodzielność. Nie wyręczamy naszych podopiecznych, lecz stwarzamy im idealne warunki do kreatywnego i logicznego myślenia oraz działania. Pozwalamy, by uczestnicy zajęć samodzielnie dochodzili do wniosków i uczyli się analitycznego myślenia.

Spostrzeżenia, refleksje i prezentacja osiągnięć

Po etapie konstrukcji i zdobywania wiedzy przychodzi czas na wspólne spostrzeżenia i refleksje dotyczące odbytych zajęć. Po warsztatach dzieci mogą zaprezentować wszystkim efekty swojej pracy, pękając przy tym z dumy. 😉 Jest to element szczególnie ważny dla podnoszenia motywacji najmłodszych.

"Doceniam profesjonalne podejście instruktorek do zadania, umiejętność zainteresowania grupy daną tematyką, szybkie nawiązanie kontaktu z dziećmi. Zajęcia rozwijają kreatywność dziecka. To świetny sposób na uzupełnienie regularnych lekcji".

"Świetnym pomysłem jest przed rozpoczęciem budowania z LEGO dogłębne omówienie tematu pracy. Moja grupa była zasłuchana. Dzieci wiele razy z ekscytacją wracały do tego, czego dowiedziały się podczas warsztatów".

Zapytaj o jednorazowe warsztaty edukacyjne dla dzieci

Powiedz nam o swoim pomyśle. Wspólnie przygotujemy wartościowe wydarzenie dla dzieci. Wypełnij poniższy formularz lub znajdź swoje Edukido i zadzwoń do nas.

  Gdzie chcesz zaprosić Edukido:

  Wybierz miasto:

  Osoba kontaktowa:

  Chcę wiedzieć o promocjach Edukido: Po zapoznaniu się z polityką prywatności Edukido wyrażam zgodę na przekazywanie mi przez Właściciela Sieci Edukido - Edukido Polska Sp. z o.o. i Partnerów Edukido - właścicieli oddziałów Edukido (franczyzobiorców) drogą elektroniczną i telefoniczną (lub za pomocą innych telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu obowiązujących przepisów), informacji o promocjach, nowościach, wydarzeniach i usługach w sieci „Edukido”, w tym na przesyłanie mi wskazanych wyżej informacji handlowych drogą elektroniczną. Wiem, że mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

  Cofnięcie zgody:

   Wybierz oddział:

   Nie chcę wiedzieć o promocjach Edukido: Cofam zgodę na przekazywanie mi przez Właściciela Sieci Edukido - Edukido Polska Sp. z o.o. i Partnerów Edukido - właścicieli oddziałów Edukido (franczyzobiorców) drogą elektroniczną i telefoniczną (lub za pomocą innych telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu obowiązujących przepisów), informacji o promocjach, nowościach, wydarzeniach i usługach w sieci „Edukido”, w tym na przesyłanie mi wskazanych wyżej informacji handlowych drogą elektroniczną.