Świat Edukido

Poznaj świat Edukido!

Unikatowe zajęcia edukacyjne z klockami LEGO®

W Edukido ważna jest wiedza. Ważne są ciekawe treści, zdobywanie nowych umiejętności i stymulowanie do samodzielnego myślenia. Ale najważniejsza jest dobra zabawa i radość, która z niej płynie.

Zabawa jest najlepszą zachętą do nauki

Dzieci bawiąc się, porzucają stereotypowe podejście do nauki. Chcemy rozwijać w nich ciekawość i pokazać, że zdobywanie nowej wiedzy może być pasjonujące, że można uczyć się i rozwijać na różne sposoby – nie tylko z książek. 🙂

Nauki humanistyczne i techniczne nie mają barier

Pokazujemy dzieciom, że nauki humanistyczne i techniczne mogą się przenikać. Wystarczy odrobina dociekliwości i umiejętność myślenia poza utartymi schematami. Odkrywanie nowych terytoriów myślowych to dla dzieci ogromna frajda i niezapomniana przygoda!

Kreatywność i logika idą w parze

Wiemy, że logika i kreatywność wzajemnie na siebie oddziałują. Tę synergię wykorzystujemy podczas zajęć z dziećmi po to, by w przyszłości mogły one w pełni uwolnić swój potencjał i korzystać z drzemiących w nich możliwości. Zabawa klockami połączona z naturalną dziecięcą ciekawością prowadzi do eksplozji pomysłowości i szybkiego rozwoju talentów. Wszystko w wyjątkowej atmosferze odkrywczej zabawy.

Pytania i eksperymenty pozwalają zrozumieć świat

To pytania pozwoliły dokonać wielkich odkryć i wyniosły człowieka w kosmos. Dlatego uczestnicy zajęć Edukido wspólnie, pod okiem instruktora, szukają odpowiedzi na pytania: „Jak to działa?”, „Dlaczego ten spychacz spycha?”, „Ile udźwignie dźwig?”, „Czemu ptak nie spada, gdy nie macha skrzydłami?”… Odpowiedzi szukamy, praktykując i eksperymentując.

Rozwój holistyczny dziecka

Zajęcia Edukido to coś więcej niż typowe zajęcia pozalekcyjne – pokrywają się tematycznie z zajęciami szkolnymi, ale też wychodzą daleko poza ich zakres. Wspierają wszechstronne nabywanie wiedzy i umiejętności przydatnych podczas lekcji w szkole, ale ich celem jest przede wszystkim rozwój dzieci w sposób holistyczny. Po to, by pociechy mogły zarówno zdobywać wiedzę, jak i kształtować swoją osobowość oraz uczyć się życia społecznego.

Świat Edukido tworzą dzieci, rodzice i instruktorzy Edukido

Zaangażowanie rodziców jest dla najmłodszych dodatkową motywacją, otuchą i frajdą! Tym bardziej że po zakończeniu każdego z etapów programu przewidziany jest czas na wspólne podziwianie efektów pracy najmłodszych.

Rozwój i zabawa w jednym? To możliwe, dzięki programom edukacyjnym Edukido z wykorzystaniem uwielbianych przez dzieci klocków LEGO®.