Robotyka dla dzieci

W Edukido dzieci mają możliwość korzystać z programowalnych robotów edukacyjnych, które wspierają ich rozwój. Pomagają przyswajać wiedzę z przedmiotów ścisłych i rozwijać kompetencje przyszłości, takie jak kreatywność, logiczne myślenie, czy umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów. Sprawdź, na co kładziemy nacisk w przypadku każdej z grup, a potem zarezerwuj termin na bezpłatne zajęcia pokazowe.

Zapytaj o bezpłatne zajęcia pokazowe

Zabawa jest najlepszą zachętą do nauki

Rozwijamy myślenie outside the box

Kreatywność i logika idą w duecie

Zajęcia w stałych grupach do 10 osób, dobranych pod względem wieku

Zajęcia regularne dla dzieci w wieku 5-7 lat

Dzieci u progu szkoły stają przed nowymi wyzwaniami. Zabawa powoli zaczyna ustępować zdobywaniu wiedzy. Pojawiają się pierwsze testy, które często nie oddają faktycznego stanu umiejętności dzieci. W Edukido wiemy, jak motywować dzieci do nauki – pokazujemy, że zdobywanie wiedzy może być pasjonującą przygodą.Nasze programy wypełniają luki, które mogą utrudniać naukę w szkole. Dajemy praktyczne zadania i uczymy praktycznych umiejętności. A wszystko to w okolicznościach najbardziej sprzyjających nauce – podczas zabawy!

Jak uczymy poprzez zabawę klockami LEGO®?

Wykorzystywane przez nas zestawy klocków są źródłem wiedzy o świecie. Wprowadzają małych odkrywców w świat techniki i natury. Dzieci poznają podstawy budowy maszyn, prawa przyrody, reguły matematyczne czy historię. Dzięki klockom nasi podopieczni zgłębiają tajniki kosmosu, architektury i sztuki. Jesteśmy nastawieni na przekazywanie dzieciom wiedzy poprzez praktykę i doświadczanie. Dzięki dostrzeganiu zależności i zasad rządzących światem dzieci z łatwością przekładają to, czego doświadczyły w Edukido na szkolną teorię. To tworzy solidne fundamenty do dalszego przyswajania bardziej zaawansowanej wiedzy.

Zainteresowały Cię zajęcia w Edukido? Zapisz na nie swoje dziecko już teraz!

Zajęcia regularne dla dzieci 7+

Dzieci powyżej 7. roku życia potrzebują nieco innego podejścia niż ich młodsi koledzy i koleżanki. Zajęcia Edukido dla uczniów w wieku 7-12 lat to przede wszystkim pasjonująca przygoda i zdobywanie wiedzy z dziedzin, takich ja: przyroda, fizyka, geografia, budowa maszyn, mechanika, budownictwo, geografia, nauka o ziemi, sport, historia czy język polski. Podczas zajęć pokazujemy, że świat techniki oraz nauki humanistyczne przenikają się i nie ma między nimi wyraźnych barier.

W trakcie spotkań ożywiamy nasze modele zbudowane z klocków LEGO® poprzez dołączanie silników, czujników i innych klocków funkcyjnych. Często powstają naprawdę wyjątkowe roboty. Kładziemy nacisk na stawianie pytań, bo to właśnie pytania pozwalają zrozumieć świat. By poznać odpowiedzi i dojść do konkretnych wniosków, sięgamy do praktyki i eksperymentów.

Zapisz swoje dziecko na nasze zajęcia
i przekonaj się o tym na własne oczy. 🙂

Podczas każdych zajęć Twoje dziecko zdobywa nowe umiejętności, które w praktyce wykorzystuje w trakcie kolejnych spotkań.

Dzięki temu jego motywacja stale rośnie i nie ma mowy o zniechęceniu. To trochę jak z kulą śnieżną toczącą się ze szczytu góry – nawet najmniejsze doświadczenie może stać się podstawą do rozbudzenia ogromnego potencjału i zdobywania kolejnych, i kolejnych umiejętności – nie tylko podczas zajęć w Edukido, ale także w codziennym życiu.

Zachęta na zajęciach Edukido

Najpierw zachęta

Zajęcia dla dzieci zaczynają się od bodźca (np. filmu), który nakierowuje ich uwagę na dane zagadnienie (np. życie niedźwiedzi polarnych, ludy puszczy amazońskiej, działanie koparki…). Instruktor snuje opowieść wokół konkretnej kwestii, skupiając uwagę młodych uczestników.

Czas na pytania i wnioski

Po wprowadzeniu do tematu instruktor zadaje dzieciom pytania. Podopieczni samodzielnie (ze wsparciem instruktora) szukają odpowiedzi na drodze rozważań i eksperymentów. Niezwykle ważne jest to, że nie ma jednej drogi dojścia do wniosków! Dzieci uczą się, że wiele dróg może prowadzić do uzyskania tego samego efektu, a tym samym zdobywają umiejętność rozwiązywania złożonych problemów

Samodzielne tworzenie światów

Podczas zajęć dzieci mają przed sobą: ogólny temat, zagadnienie/problem do rozstrzygnięcia i klocki LEGO®. Nie mają instrukcji, nie otrzymują schematów rozwiązania problemu. Dlaczego? Ponieważ stawiamy na samodzielność. Nie wyręczamy naszych podopiecznych, lecz stwarzamy im idealne warunki do kreatywnego i logicznego myślenia oraz działania. Pozwalamy, by uczestnicy zajęć samodzielnie dochodzili do wniosków i uczyli się analitycznego myślenia.

Spostrzeżenia, refleksje i prezentacja osiągnięć

Po etapie konstrukcji i zdobywania wiedzy przychodzi czas na wspólne spostrzeżenia i refleksje dotyczące odbytych zajęć. Po zajęciach dzieci mogą zaprezentować rodzicom efekty swojej pracy, pękając przy tym z dumy. 😉 Jest to element szczególnie ważny dla podnoszenia motywacji najmłodszych i budowania głębokiej relacji rodzinnej.

Zabawa klockami połączona z naturalną dziecięcą ciekawością prowadzi do eksplozji pomysłowości i szybkiego rozwoju talentów. Wszystko w wyjątkowej atmosferze odkrywczej zabawy.

Chcemy, by Twoje dziecko uczyło się samodzielnego myślenia, ćwiczyło sprawność motoryczną, wyobraźnię przestrzenną i umiejętność rozwiązywania problemów. By rozwijało wyobraźnię, korzystając z drzemiących w nim pokładów kreatywności.

Co mówią rodzice?

 • „Edukido to bardzo rozwojowe zajęcia. Uczą dziecko wyobraźni i logicznego myślenia, a także jak przenieść to potem na zbudowanie konstrukcji z klocków. Uczą kreatywności i pokazują, że można zbudować z klocków coś, co nie jest narzucone w książeczce dołączonej do zestawu”. Polecam! Mama Przedszkolaka

 • „Doceniam to, że na zajęciach regularnych za każdym razem poruszana jest inna tematyka. Dzięki temu moje niecierpliwe dziecko nigdy się nie nudziło i zawsze czeka na kolejne zajęcia. Poza tym mój przedszkolak bardzo lubi swoje opiekunki i nawiązał już wartościowe relacje z rówieśnikami”.

 • „Zapisanie dziecka na zajęcia to był super pomysł. Bardzo podobało nam się to, że dostawaliśmy zdjęcia ze spotkań – dzięki temu wiem, co się działo i o co mogę zapytać synka. 🙂 Polecam każdemu – nie ma się nad czym zastanawiać”.

Zapytaj o bezpłatne zajęcia pokazowe

Przekonaj się na własne oczy, jak wyglądają zajęcia w Edukido i zarezerwuj termin na spotkanie pokazowe. Wypełnij poniższy formularz lub znajdź swoje Edukido i zadzwoń do nas.

  Wybierz grupę wiekową:

  Wybierz miasto:

  Osoba kontaktowa:

  Chcę wiedzieć o promocjach Edukido: Po zapoznaniu się z polityką prywatności Edukido wyrażam zgodę na przekazywanie mi przez Właściciela Sieci Edukido - Edukido Polska Sp. z o.o. i Partnerów Edukido - właścicieli oddziałów Edukido (franczyzobiorców) drogą elektroniczną i telefoniczną (lub za pomocą innych telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu obowiązujących przepisów), informacji o promocjach, nowościach, wydarzeniach i usługach w sieci „Edukido”, w tym na przesyłanie mi wskazanych wyżej informacji handlowych drogą elektroniczną. Wiem, że mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  Cofnięcie zgody:

   Wybierz oddział:

   Nie chcę wiedzieć o promocjach Edukido: Cofam zgodę na przekazywanie mi przez Właściciela Sieci Edukido - Edukido Polska Sp. z o.o. i Partnerów Edukido - właścicieli oddziałów Edukido (franczyzobiorców) drogą elektroniczną i telefoniczną (lub za pomocą innych telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących w rozumieniu obowiązujących przepisów), informacji o promocjach, nowościach, wydarzeniach i usługach w sieci „Edukido”, w tym na przesyłanie mi wskazanych wyżej informacji handlowych drogą elektroniczną.