W Edukido dzieci mają możliwość korzystać z programowalnych robotów edukacyjnych, które wspierają ich rozwój. Pomagają przyswajać wiedzę z przedmiotów ścisłych i rozwijać kompetencje przyszłości, takie jak kreatywność, logiczne myślenie, czy umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów. Sprawdź, na co kładziemy nacisk w przypadku każdej z grup, a potem zarezerwuj termin na bezpłatne zajęcia pokazowe.
Dzieci u progu szkoły stają przed nowymi wyzwaniami. Zabawa powoli zaczyna ustępować zdobywaniu wiedzy. Pojawiają się pierwsze testy, które często nie oddają faktycznego stanu umiejętności dzieci. W Edukido wiemy, jak motywować dzieci do nauki – pokazujemy, że zdobywanie wiedzy może być pasjonującą przygodą.Nasze programy wypełniają luki, które mogą utrudniać naukę w szkole. Dajemy praktyczne zadania i uczymy praktycznych umiejętności. A wszystko to w okolicznościach najbardziej sprzyjających nauce – podczas zabawy!
Wykorzystywane przez nas zestawy klocków są źródłem wiedzy o świecie. Wprowadzają małych odkrywców w świat techniki i natury. Dzieci poznają podstawy budowy maszyn, prawa przyrody, reguły matematyczne czy historię. Dzięki klockom nasi podopieczni zgłębiają tajniki kosmosu, architektury i sztuki. Jesteśmy nastawieni na przekazywanie dzieciom wiedzy poprzez praktykę i doświadczanie. Dzięki dostrzeganiu zależności i zasad rządzących światem dzieci z łatwością przekładają to, czego doświadczyły w Edukido na szkolną teorię. To tworzy solidne fundamenty do dalszego przyswajania bardziej zaawansowanej wiedzy.
Zainteresowały Cię zajęcia w Edukido? Zapisz na nie swoje dziecko już teraz!
Dzieci powyżej 7. roku życia potrzebują nieco innego podejścia niż ich młodsi koledzy i koleżanki. Zajęcia Edukido dla uczniów w wieku 7-12 lat to przede wszystkim pasjonująca przygoda i zdobywanie wiedzy z dziedzin, takich ja: przyroda, fizyka, geografia, budowa maszyn, mechanika, budownictwo, geografia, nauka o ziemi, sport, historia czy język polski. Podczas zajęć pokazujemy, że świat techniki oraz nauki humanistyczne przenikają się i nie ma między nimi wyraźnych barier.
W trakcie spotkań ożywiamy nasze modele zbudowane z klocków LEGO® poprzez dołączanie silników, czujników i innych klocków funkcyjnych. Często powstają naprawdę wyjątkowe roboty. Kładziemy nacisk na stawianie pytań, bo to właśnie pytania pozwalają zrozumieć świat. By poznać odpowiedzi i dojść do konkretnych wniosków, sięgamy do praktyki i eksperymentów.
Zapisz swoje dziecko na nasze zajęcia
i przekonaj się o tym na własne oczy. 🙂
Dzięki temu jego motywacja stale rośnie i nie ma mowy o zniechęceniu. To trochę jak z kulą śnieżną toczącą się ze szczytu góry – nawet najmniejsze doświadczenie może stać się podstawą do rozbudzenia ogromnego potencjału i zdobywania kolejnych, i kolejnych umiejętności – nie tylko podczas zajęć w Edukido, ale także w codziennym życiu.
Zajęcia dla dzieci zaczynają się od bodźca (np. filmu), który nakierowuje ich uwagę na dane zagadnienie (np. życie niedźwiedzi polarnych, ludy puszczy amazońskiej, działanie koparki…). Instruktor snuje opowieść wokół konkretnej kwestii, skupiając uwagę młodych uczestników.
Po wprowadzeniu do tematu instruktor zadaje dzieciom pytania. Podopieczni samodzielnie (ze wsparciem instruktora) szukają odpowiedzi na drodze rozważań i eksperymentów. Niezwykle ważne jest to, że nie ma jednej drogi dojścia do wniosków! Dzieci uczą się, że wiele dróg może prowadzić do uzyskania tego samego efektu, a tym samym zdobywają umiejętność rozwiązywania złożonych problemów
Podczas zajęć dzieci mają przed sobą: ogólny temat, zagadnienie/problem do rozstrzygnięcia i klocki LEGO®. Nie mają instrukcji, nie otrzymują schematów rozwiązania problemu. Dlaczego? Ponieważ stawiamy na samodzielność. Nie wyręczamy naszych podopiecznych, lecz stwarzamy im idealne warunki do kreatywnego i logicznego myślenia oraz działania. Pozwalamy, by uczestnicy zajęć samodzielnie dochodzili do wniosków i uczyli się analitycznego myślenia.
Po etapie konstrukcji i zdobywania wiedzy przychodzi czas na wspólne spostrzeżenia i refleksje dotyczące odbytych zajęć. Po zajęciach dzieci mogą zaprezentować rodzicom efekty swojej pracy, pękając przy tym z dumy. 😉 Jest to element szczególnie ważny dla podnoszenia motywacji najmłodszych i budowania głębokiej relacji rodzinnej.