Wieczorne warsztaty Edukido

Wieczorowe warsztaty edukacyjne

oferta Edukido

Edukido Nocka to specjalne warsztaty dla dzieci, które organizujemy w każdy piątek w naszym centrum. Możesz oddać nam swoją pociechę pod opiekę i cieszyć się wolnym wieczorem, a do tego mieć pewność, że Twoje dziecko jest bezpieczne i szczęśliwe. 🙂

Nocki z Edukido to:

Aż 3 godziny naszej opieki nad pociechami

Warsztaty tematyczne – na każdym spotkaniu poruszamy inne zagadnienie

Seans filmowy na koniec spotkania

Pyszny poczęstunek (popcorn, kolorowe kanapeczki, woda, herbatka)

Warsztaty dla uczniów klas 0-3 w wieku 6-9 lat

Pracujesz w szkole? A może jesteś rodzicem i chcesz zorganizować kreatywne  warsztaty edukacyjne dla swojego dziecka oraz jego kolegów i koleżanek? Proponujemy Ci niezapomniane warsztaty z klockami LEGO®, które możemy przeprowadzić podczas lekcji historii, geografii, polskiego lub innych zajęć edukacyjnych.

Warsztaty to przekazywanie wiedzy z konkretnego obszaru tematycznego poprzez budowanie klockami LEGO®

Co czeka dzieci podczas warsztatów Edukido? Uczniowie będą mogli zdobyć pasjonującą wiedzę i poznać zagadnienia związane m.in. z historią, geografią, biologią, językiem polskim, fizyką, techniką czy matematyką. Wszystko to w swobodnej, kreatywnej atmosferze sprzyjającej nauce.

Skontaktuj się z nami i poznaj więcej szczegółów na temat warsztatów!

„Mojej klasie najbardziej podobało się to, że mogli budować z klocków LEGO i nikt im nie narzucał, jak mają budować. Ja doceniam bardzo profesjonalne podejście. Innym nauczycielom polecam zajęcia i zachęcam do skorzystania z oferty warsztatów".

Zachęta na zajęciach Edukido

Najpierw zachęta

Warsztaty dla dzieci zaczynają się od bodźca (np. filmu), który nakierowuje ich uwagę na dane zagadnienie (np. życie niedźwiedzi polarnych, ludy puszczy amazońskiej, działanie koparki…). Instruktor snuje opowieść wokół konkretnej kwestii, skupiając uwagę młodych uczestników.

Czas na pytania i wnioski

Po wprowadzeniu do tematu instruktor zadaje dzieciom pytania. Podopieczni samodzielnie (ze wsparciem instruktora) szukają odpowiedzi na drodze rozważań i eksperymentów. Niezwykle ważne jest to, że nie ma jednej drogi dojścia do wniosków! Dzieci uczą się, że wiele dróg może prowadzić do uzyskania tego samego efektu, a tym samym zdobywają umiejętność rozwiązywania złożonych problemów.

Samodzielne tworzenie światów

Podczas warsztatów dzieci mają przed sobą: ogólny temat, zagadnienie/problem do rozstrzygnięcia i klocki LEGO®. Nie mają instrukcji, nie otrzymują schematów rozwiązania problemu. Dlaczego? Ponieważ stawiamy na samodzielność. Nie wyręczamy naszych podopiecznych, lecz stwarzamy im idealne warunki do kreatywnego i logicznego myślenia oraz działania. Pozwalamy, by uczestnicy zajęć samodzielnie dochodzili do wniosków i uczyli się analitycznego myślenia.

Spostrzeżenia, refleksje i prezentacja osiągnięć

Po etapie konstrukcji i zdobywania wiedzy przychodzi czas na wspólne spostrzeżenia i refleksje dotyczące odbytych zajęć. Po warsztatach dzieci mogą zaprezentować wszystkim efekty swojej pracy, pękając przy tym z dumy. 😉 Jest to element szczególnie ważny dla podnoszenia motywacji najmłodszych.

"Doceniam profesjonalne podejście instruktorek do zadania, umiejętność zainteresowania grupy daną tematyką, szybkie nawiązanie kontaktu z dziećmi. Zajęcia rozwijają kreatywność dziecka. To świetny sposób na uzupełnienie regularnych lekcji".

"Świetnym pomysłem jest przed rozpoczęciem budowania z LEGO dogłębne omówienie tematu pracy. Moja grupa była zasłuchana. Dzieci wiele razy z ekscytacją wracały do tego, czego dowiedziały się podczas warsztatów".

Nocki z Edukido organizowane są w oddziałach: